آخرین اخبار

چهارشنبه1401/8/25

07:36:5

37

25 آبان روز ملی حماسه و ایثار اصفهان گرامی باد

اصفهان شهر شهیدان
25 آبان ماه روز ملی "حماسه و ایثار اصفهان" و یادآور تشییع بی نظیر 370 شهید گلگون کفن عملیات محرم توسط مردم اصفهان در سال 1361 گرامی باد.

امام خمینی (ره):
شما در کجای دنیا می‌توانید جایی را مثل اصفهان پیدا کنید؟ همین چند روز پیش فقط در شهر اصفهان حدود سیصد و هفتاد نفر را تشییع کردند. همین شهید داده‌ها و داغدیده‌ها همچنان به خدمت خود به اسلام ادامه می‌دهند، امروز مردم ما فهمیده‌اند که تا فداکاری نباشند، اسلام را نمی‌شود پیش برد و می‌دانند که همه ما باید برای اسلام فدا شویم.

امام خامنه ای (مدظله العالی):
...(۲۵ آبان) شناسنامه این مردم مومن و غیرتمند و ایستاده پای کار به حساب می‌آید؛ مردم اصفهان در یک روز ۳۷۰ شهید را تشییع کردند و خم به ابرو نیاوردند، بماند که همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانی کردند و حرکت کردند، تعداد شهدای اصفهان در همان ماه بیش از هزار نفر است...هزار و اندی در یک ماه! خب چه کسی شهید می‌شود؟آن کسی که در میدان است، در میدان خطر است، پیشرو است.
... بعد از انقلاب در عرض جنگ تحمیلی هشت ساله و بعد از جنگ تحمیلی هشت ساله در میدان‌هایی که برای کشور میدان‌های حساسی بوده است، اصفهانی‌ها جزو پیشروان محسوب می‌شده‌اند...برخی از گره‌های کور ما در نیروهای مسلح در مراکز علمی و تحقیقاتی اصفهان باز شد، اینها افتخار است، نه برای به خود بالیدن بلکه به معنای پی بردن به هویت خود، به استعداد درونی خود و بر اساس این زمینه حرکت کردن و به پیش رفتن.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اصفهان

تصاویر