اخبار استان

بيشتر

دوشنبه1401/10/26

11:11:0

91

برگزاری هجدهمین جلسه کمیسیون ماده ۴۲ استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی، دهمین  جلسه کمیسیون ماده 42 در سال جاری  و هجدهمین  جلسه از ابتدا تا کنون با حضور اعضاء رسمی (مدیرکل استاندارد، قاضی جلسه، نمایندگان سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اصناف واتاق تعاون)، معاون ارزیابی وانطباق ،دبیر کمیسیون و کارشناسان ذیربط حقوقی  استاندارد در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد اصفهان برگزار گردید.
لیلا امین الرعایا دبیر کمیسیون ماده 42 استاندارد اصفهان با اعلام این خبر افزود: در این جلسه مجموعا 16 پرونده مربوط به واحدهای تولیدی متخلف اعم از صنایع غذایی و بسته بندی، مصالح ساختمانی، مصنوعات طلا، لوله و اتصالات، لوازم خانگی، خودرو و نیرو محرکه و 3 پرونده جهت تعیین تکلیف محموله توقیفی مورد رسیدگی قرار گرفت.
دبیر کمیسیون ماده 42 گفت: در این جلسه متخلفین بر اساس بند 10 شیوه نامه نحوه برگزاری جلسات کمیسیون و با لحاظ شرایط و امکانات  خاطی و دفعات و سوابق تخلف به اخطار و تذکر و اخذ تعهد و جزای نقدی محکوم گردیدند.
گفتنی است کمیسیون ماده 42 با ترکیب اعضا مشخص شده در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، حسب مورد تشکیل و به موارد تخطی مشخص شده در این قانون رسیدگی می کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف، در صورت احراز جرم، مراتب را به مرجع قضایی ذیصلاح ارجاع می دهد. در سایر موارد، مصوبات کمیسیون شامل تذکر و اخطار، اخذ تعهد، جریمه متناسب با تخلف، جمع آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده های توقیفی، امحاء کالا، و تعطیل واحد تولیدی یا خدماتی، می باشد.